На головну Тема дня Збори спілки молочників

Збори спілки молочників

288

11 квітня 2013 року при Міністерстві аграрної політики та продовольства України відбулися Загальні збори учасників Спілки молочних підприємств України, в яких взяла участь Голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація з питань захисту прав споживачів». На зборах були присутні 44 керівника молочних підприємств України, Голова Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Іван Юрійович Бісюк, Голова Громадської ради при Міністерстві аграрної політики та продовольства України Козаченко Леонід Петрович. Зі звітом про роботу виступила Президент Спілки молочних підприємств України Карпенко Лідія Олексіївна. Голова ВГО «Асоціація з питань захисту прав споживачів» Кравченко І.М. поінформувала присутніх про результати моніторингу якості та безпеки масла селянського тваринного, яке реалізується на споживчому ринку України. З грудня 2012 по березень 2013 року було відібрано та досліджено в лабораторіях ДП «Укрметртестстандарт» та Інституту екогігієни і токсикології ім. Л.І. Медведя більше 60 зразків масла вітчизняного виробництва.

При проведенні досліджень Асоціація керувалась ст. 25 Закону України «Про захист прав споживачів» та нормативним документом ГОСТ 26809-86 «Молоко і молочні продукти. Правила приймання, методи відбору і підготовка проб до аналізу».

   Відповідно до Протоколів досліджень майже 70% продукції не відповідали вимогам ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове. Технічні умови» щодо наявності немолочних жирів, заниженої масової частки молочного жиру, наявності бактерій групи кишкових паличок (коліформи), за маркуванням.

   Тобто підприємствами України було вироблено та введено в обіг на споживчий ринок фальсифіковану продукцію.

За результатами випробувань Асоціацією було направлено листи до прокуратури та УМВС України тих областей, на території яких розміщені підприємства-порушники, а також до Головних управлінь ветеринарної медицини вищезгаданих областей та на адресу Голови Державної інспекції з питань захисту прав споживачів України.

Відповідно до Протоколів випробувань від 29.03.2013 зразки масел не відповідали вимогам ДСТУ 4399:2005 «Масло вершкове. Технічні умови», так як містять немолочні жири. Зокрема, такі порушення було виявлено в зразках наступних виробників:

 • ПП «Труш Т.Ю.»,
 • ТОВ «Інтер-мол»,
 • ДП «Еней»,
 • ТОВ «Продукт України»,
 • ПАТ «Зарічненський молокозавод»,
 • ТОВ «Гайсинський молокозавод»,
 • ДП «Старокостянтинівський молочний завод».

Увагу присутніх було привернуто також до питання маркування молочної продукції, про що свідчать висновки акредитованої лабораторії                           ДП «Укрметртестстандарт». Порушення було виявлено у зразках таких виробників:

 • ДП «Старокостянтинівський молочний завод»;
 • Філія «Славутський маслоробний комбінат» ПП КФ «Прометей», Хмельницька обл., Славутський р-н, с. Крупець, вул. Б. Хмельницького, 45 або ПП «Рось», філія «Роменський молочний комбінат», Сумська обл., м. Ромни, вул. Київська, 94. На замовлення: ДП «Мілкілнд-Україна», м. Київ, вул. Бориспільська, 9;
 • ТОВ «Голандська сироварня «Молендам»;
 • ТОВ «Гранд-Молпродукт».

Результати досліджень детальніше висвітлено в окремій таблиці на сторінці «Незалежне тестування».