На головну Тема дня Держпродспоживслужбою України було проведено заходи державного нагляду

Держпродспоживслужбою України було проведено заходи державного нагляду

354

За результатами відбору ВГО «Споживча довіра» та дослідження зразків масла солодковершкового Держпродспоживслужбою України було проведено заходи державного нагляду

Ми вже інформували споживачів, що спеціалістами Асоціації за участі представників Громадської організації «Асоціація захисту прав споживачів+» (м. Луцьк), а саме Інни Стретович, було проведено відбір зразків масла солодовершкового вітчизняних виробників. Метою досліджень було виявлення наявності немолочних жирів у продукті. Зразки відбиралися в містах Києві та Луцьку, всього було відібрано 13 зразків. Випробування проводила лабораторія ДП «Київоблстандартметрологія», яка атестована та акредитована для проведення таких робіт у відповідності із законодавством.

За результатами випробувань виявлено наявність жирів немолочного походження в 3-х зразках.

Про результати випробувань поінформовано виробників, роздрібні мережі, в яких придбавалось масло, а також зроблено подання до Держпродспоживслужби щодо обману споживачів в частині надання неправдивої інформації про продукцію, що обертається на ринку, та Антимонопольного комітету України про нечесну підприємницьку практику при виробництві продукції.

За повідомленням Держпродспоживслужби України у виробників, зразки масла яких не відповідали задекларованим показникам, а саме в складі мали немолочний жир, було проведено заходи державного нагляду. За результатами заходів:

  • у ПП «Альма Віта» (Тернопільська область) анульовано експлуатаційний дозвіл,
  • до ТОВ «Еней» (Житомирська область) винесено припис щодо виявлених недоліків під час перевірки з вимогою усунення невідповідностей у встановлені терміни.
  • Під час перевірки ТзОВ «Терен Про» (м. Львів) встановлено, що виробник з 11.05. по 15.05.2020 року масло солодковершкове 73% жиру ТМ «Українські корівки» не виробляв та з роздрібною мережею супермаркетів «Наш край» угод на заключав. Таким чином, масло солодковершкове ТМ «Українські корівки» від 12.05.2020 L07 вважається контрафактним та виготовленим на потужностях, які не належать вказаному виробнику.

Про виявлені факти фальсифікації молочних продуктів  Держпродспоживслужба України повідомила Національну поліцію України.