На головну Тема дня Європейський Союз допомагає Держпродспоживслужбі покращити систему контролю: 60 інспекторів отримали кваліфікацію...

Європейський Союз допомагає Держпродспоживслужбі покращити систему контролю: 60 інспекторів отримали кваліфікацію провідних аудиторів НАССР

355
Європейський Союз допомагає Держпродспоживслужбі покращити систему контролю

Представники Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, які пройшли трирічний навчальний курс із проведення аудитів системи НАССР на харчових підприємствах, отримали сертифікати провідних аудиторів. Навчання було проведене Проектом, що фінансується Європейським Союзом, «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів».

«Відповідно до нового харчового законодавства всі оператори ринку харчових продуктів (окрім первинного виробництва) мають впровадити на своїх підприємствах систему НАССР. Державний контроль за впровадженням системи здійснюватиме Держпродспоживслужба, яка є тепер єдиним контролюючим органом у цій сфері. Отож ми сподіваємося, що таке навчання було дуже своєчасним для України», ‒ прокоментував Керівник Проекту ЄС Тоні Віл.

Протягом 2015 – 2016 років Проект ЄС провів загальний навчальний курс із проведення аудитів для 500 представників Держпродспоживслужби з усіх регіонів України. За результатами незалежного підсумкового тестування 318 інспекторів отримали кваліфікацію аудитора НАССР.

У 2017 році для тих інспекторів, які показали найкращі результати, було проведено навчання з поглибленого вивчення НАССР. Учасники, окрім теоретичного курсу, мали й практичний – з виїздом на підприємства для проведення пілотних аудитів. Після незалежного тестування 60 інспекторів Держпродспоживслужби отримали кваліфікацію провідного аудитора НАССР. Очікується, що отримані знання та набутий досвід провідні аудитори передаватимуть своїм колегам по Держпродспоживслужбі.

Європейський Союз також профінансував розробку та впровадження інформаційної системи планування та проведення інспекцій для Держпродспоживслужби, яка стане логічною складовою єдиної загальнонаціональної інформаційної системи управління даними Держпродспоживслужби.

На заході було презентовано наступні навчальні програми, які Проект ЄС буде проводити як для спеціалістів Держпродспоживслужби, так і для представників бізнесу. Адже завдяки правильному впровадженню операторами ринку системи НАССР та новим підходам до здійснення державного контролю, український споживач отримає можливість вживати безпечні продукти, а український виробник – можливість виходу на європейський та світовий ринки.

Довідкова інформація:

Проект «Вдосконалення системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні» є частиною фінансованої Європейським Союзом Програми всеохоплюючої інституційної розбудови (Comprehensive Institution Building Programme – CIB) у сфері безпечності харчових продуктів в Україні. Проект розпочав свою діяльність у березні 2014 р. Основною метою діяльності Проекту є сприяння вдосконаленню системи контролю безпечності харчових продуктів в Україні за принципом «від лану до столу» шляхом приведення законодавства України, інституційної інфраструктури та системи державного контролю у відповідність до регуляторної та адміністративної політики і практик ЄС.

*НАССР – упереджувальна система, яка ідентифікує, оцінює і контролює небезпечні фактори, важливі для безпечності харчо-вих продуктів. Оператори ринку повинні впровадити постійно діючі процедури, що засновані на принципах системи НАССР.

За додатковою інформацією звертайтеся до Ірини Проценко:
i_protsenko@ukr.net або за тел. +38 044 2276380