На головну Тема дня В ЄС остаточно заборонили використання пластику

В ЄС остаточно заборонили використання пластику

231
В ЄС остаточно заборонили використання пластику

Рада Євросоюзу у вівторок, 21 травня, схвалила директиву, згідно з якою в ЄС забороняється використання одноразових пластикових виробів, яким можна знайти альтернативу.

Раніше за директиву проголосував Європарламент, тепер це кінцевий етап процедури заборони пластика в ЄС.

“Однією з основних цілей цієї директиви є зменшення кількості пластикових відходів, які ми створюємо. Згідно з новими правилами, пластикові тарілки, столові прилади, трубочки для пиття, тримачі для повітряних кульок і ватяні палички одноразового використання будуть заборонені до 2021 року”, – йдеться у повідомленні Ради ЄС.

Згідно з рішенням, до 2029 року дев’ять із десяти використаних пластикових пляшок повинні бути зібрані в сміття відсортованими. А пластикові пляшки, наявні у продажу, до 2025 року повинні містити щонайменше чверть матеріалу, придатного для переробки, а до 2030 року – 30%.

Директива також передбачає залучення до відповідальності виробників пластикової продукції, крім того – залучення тютюнової галузі до відшкодування коштів за утилізацію недопалків.

Тепер в урядів країн-членів ЄС є два роки, щоб привести свої національні законодавства у відповідність з нормами.

За даними Єврокомісії, пластикові вироби складають 70% відходів, що потрапляють в океани світу, загрожуючи таким чином дикій природі та рибним ресурсам.

Нагадаємо, в Одесі відкрили студію пластика, де його можна здати на переробку.