На головну Тема дня В Україні високі ціни на продукти з’їдають 38% всіх доходів громадян

В Україні високі ціни на продукти з’їдають 38% всіх доходів громадян

245
В Україні високі ціни на продукти з'їдають 38% всіх доходів громадян

Україна опинилася в десятці країн, громадяни яких витрачають на продукти більше всіх. Згідно з підрахунками аналітиків з США, українці в 2016 р витратили на їжу 38% своїх доходів.

Про те, що Україна виявилася в Топ-10 країн, які найбільше витрачають на продукти, написав на своїй сторінці в Facebook директор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко, посилаючись на дані Міністерства сільського господарства США.

«Україна входить в ТОП-10 країн, громадяни яких найбільше витрачають на продукти. Якщо скласти витрати на харчування, сигарети і алкоголь, то наша країна входить в ТОП-5 країн світу з найвищими витратами. Українці, за даними США, витратили в 2016 році 38% від усіх доходів на продукти і 8,1% – на алкоголь і сигарети. Тобто загальні витрати на ці дві групи склали 46,1% », – написав експерт.

38% – досить високий показник, особливо, якщо подивитися на сусідні країни. Так, наприклад, в Білорусі на продукти витрачають 36,2%, в Росії – 29,9%, в Угорщині – 18,3%, в Польщі – 16,5%, в Німеччині – і зовсім 10,6%, а в США ці витрати не перевищують 6,3%.

Причина того, що українці витрачають на їжу 38% своїх доходів, зовсім не в їх споживчої особливості або любові до їжі, як могли б припустити деякі міністри. Вся справа в кореляції низькі зарплати і високі ціни на продукти. Таке твердження висловив і Олексій Дорошенко.

«Це через низькі доходи в поєднанні з досить високими цінами. Вони не є високими, як такими, на значну групу продуктів харчування вони нижче, ніж в Європі, але, при цьому, якщо ми переведемо це на купівельну спроможність, то вона в Україні набагато нижче. Тому, коли ми хочемо купити той же набір продуктів, який хоче купити поляк чи американець, виходячи з нашого доходу, ми заплатимо більше. А в дохід тут потрібно вважати і заробітну плату, і підприємницький дохід, і соціальні виплати, т. Е. Всі види виплат, які можуть бути. Але вони у нас в відносному вимірі дуже маленькі, тому ми і витрачаємо значні суми на продукти », – пояснює ситуацію, що склалася експерт.

За матеріалами: rama.com.ua