На головну Тема дня В АМКУ Відбулось позачергове засідання громадської ради

В АМКУ Відбулось позачергове засідання громадської ради

532

Сьогодні, 10 квітня 2015 року відбулось засідання Громадської ради при Антимонопольному комітеті України, скликане за ініціативи керівництва Комітету.

Засідання пройшло під керівництвом Голови Громадської ради Олександра Завади за участю народного депутата України Вікторії Пташник, в.о. Голови Антимонопольного комітету України Миколи Бараша та членів Громадської ради при Антимонопольному комітеті України, які представляють інститути громадянського суспільства.

Бурхливу дискусію викликало громадське обговорення проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення прозорості діяльності Антимонопольного комітету України» (реєстр. № 2102 від 11.02.2015), під час якої директор Департаменту конкурентної політики Віктор Талах, проаналізувавши законопроект та порівнявши його з європейськими практиками, висловив позицію Антимонопольного комітету щодо необхідності суттєвого доопрацювання цього законопроекту.

Крім того, було обговорено проект Закону України «Про внесення змін до законодавства про захист економічної конкуренції щодо визначення органами Антимонопольного комітету України розміру штрафів за порушення законодавства про захист економічної конкуренції» (реєстр. № 2431 від 19.03.2015), який також потребує доопрацювання.

Члени Громадської ради висловили думку щодо необхідності надання народним депутатам України вироблені Громадською радою спільно з Антимонопольним комітетом пропозиції з метою вдосконалення зазначених проектів Законів.

Микола Бараш наголосив на тому, що законодавство повинно розвиватись системно. На зміну одній системі обов’язково має прийти інша.

Також під час засідання було обговорено та схвалено план роботи Громадської ради при Антимонопольному комітеті України на 2015 рік, а також питання щодо створення робочих органів Громадської ради.