На головну Тема дня У Полтаві вилучені небезпечні продукти харчування, які виготовлялися в антисанітарних умовах

У Полтаві вилучені небезпечні продукти харчування, які виготовлялися в антисанітарних умовах

306
У Полтаві вилучені небезпечні продукти харчування

У Полтаві припинено діяльність суб’єкта господарювання, який через мережу місцевих магазинів реалізував небезпечні для здоров’я продукти, виготовлені в антисанітарних умовах.

На адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області надійшло звернення громадянина щодо погіршення самопочуття після вживання м’ясних консервів, які були придбані в магазині м. Полтава.

У ході розгляду звернення встановлено, що дані консерви реалізовувалися в місцевій торгівельній мережі, а в супровідних документах вказана неправдива інформація.

На виконання вимог ст. 20 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» оператор ринку, що реалізовував дану продукцію, вилучив її з обігу.

При перевірці виробничих потужностей, адреса яких зазначена на маркуванні консервів, встановлено, що за вказаною адресою виробництво відсутнє.

З метою недопущення харчових отруєнь серед населення Головне управління Держпродспоживслужби в Полтавській області звернулося до правоохоронних органів із проханням встановити місцезнаходження підпільного виробництва.

У ході проведення подальших перевірок фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області спільно з працівниками правоохоронних органів у рамках кримінального провадження встановлено, що продукція (м’ясні, м’ясо-рослинні, рибні консерви, паштети) виготовлялася в м. Полтава в антисанітарних умовах, на обладнанні, яке не призначене для виготовлення харчових продуктів, з сировини невідомого походження, частина якої була з ознаками псування. На потужність відсутній експлуатаційний дозвіл. Лабораторний контроль даних харчових продуктів не проводився. В приміщенні виявлені консерви з ознаками бомбажу.

У ході перевірки відібрані зразки сировини та готової продукції для проведення лабораторних досліджень. На даний час лабораторні дослідження тривають.

За результатами перевірки на юридичну особу складений протокол про порушення Закону України «Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин».

Також співробітниками правоохоронних органів та фахівцями Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області примусово вилучена з обігу в торгівельній мережі м. Полтава небезпечна продукція даного виробника.

Ситуація перебуває на контролі у Головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області та правоохоронних органів.