На головну Тема дня Стратегічна сесія щодо виконання вимог ЄС підприємствами харчової промисловості – членами ВГО...

Стратегічна сесія щодо виконання вимог ЄС підприємствами харчової промисловості – членами ВГО “Споживча довіра” 07.08.2020

165

Бізнесу важко відволікатися від поточних проблем, кількість яких, особливо в наших умовах, інколи просто неймовріна. Але без бачення загальної картини, розуміння траекторії руху, здатності обирати оптимальниі шлях досягнення мети, виробники приречені роками топтатися на місці, не найкращим чином витрачати ресурси, То чому б саме влітку, коли всі відчувають потяг до перепочинку, не знайти час для того, щоб трохи відволіктися від буденного клопоту і ширше подивитися на стан речей?

Прикріплені файли та додаткові матеріали: Програма тренінгу для харчового бізнесу з підготовки до виконання вимог законодавства України та ЄС щодо безпеки продуктів харчування.

7 серпня 2020 року для членів ВГО “Споживча довіра” був проведений тренінг з підготовки підприємств до виконання вимог законодавства України та ЄС щодо безпеки продуктів харчування. Ця подія стала можливою завдяки синергетичному поєднанню ресурсів двох програм міжнародної допомоги – проекту “Зміцнення позицій НГО у регіонах як учасників реформування системи забезпечення безпеки харчової продукції, спрямованого на подолання корупції”, який підтримується Посольством Нідерландів в Україні в рамках програми МАТРА, і проекту SiCEP – Громадська школа дієвих практик ЄС, який віконується Інститутом Європейської політики та його українським партнером – Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень.

Тренінг був проведений в Києві на теренах INVERIA flow space в напівдистанційному режимі. До участі в події зареєструвалося 58 учасників, 37 представників підприємств у регіонах виявили бажання взяти участь дистанційно. Організатором тренінгу виступила ВГО “Споживча довіра”, очолювана випускницею програми SiCEP (рівнь В, захист прав споживача) Оленою Куліковою. Автором програми та основним спікером стала Лариса Старікова, голова правління ГО “Аналітичний центр Аграрного союзу України”, яка також є випускницею програми SiCEP “Тренінг для тренерів”. Як учасники тренінгу з організаційного розвитку мережі випускників SiCEP Олена Кулікова та Лариса Старікова при плануванні, організації та проведенні тренінгу застосували всі отримані знання щодо формування професійних мереж і на цій основі започаткували системну співпрацю очолюваних ними громадських організацій, спрямовану на допомогу бізнесу у подоланні проблем, корупції і виконанні вимог вітчизняного і європейського законодавства.

В центрі уваги тренінгу перебувала логіка зв’язків законодавства ЄС та чинної законодавчо-нормативної бази України. Були розглянуті загальні принципи забезпечення безпеки продукції в ЄС та вимоги з контролю, наведені ключові нормативні документи acquis EU, які стосуються виробництва продукції рослинного та тваринного походження, показаний зв’язок між ринковим і державним контролем. Велику зацікавленість аудиторії викликали пояснення щодо того, як працює реформована і гармонізована до європеської система державного контролю в Україні, де і як знайти питання, які будуть цікавити державних контролерів при перевірці харчового бізнесу. Кожен блок програми закінчувався інформацією про інструментарій, який може застосувати бізнес для виконання вимог вітчизняного і міжнародного законодавства. “Було пізнавально, інформаційно насичено, лаконічно”, “все було цікаво, дуже змістовна і зрозуміла інфографіка, глянув і всі кроки перед очима – супер”, писали учасники тренінгу у чаті.

Ще однією особливістю тренінгу-стратегічної сесії стала можливість учасників самостійно попрацювати з наданим матеріалом і обговорити результати цієї роботи під час консультаційної сесії, яка була проведена дистанційно 11 серпня. Основним питанням, яке обговорювалося під час консультаційної сесії, були шляхи розвитку систем ринкового контролю на виконання угод СОТ, ТБТ, СФЗ та Угоди про асоціацію “Україна-ЄС”.

Спікери і організатори дякують присутнім за зацікавленість і активну участь і сподіваються на продовження плідної співпраці.

Джерело: Аграрний союз України