На головну Тема дня Спільний рейд по супермаркетах та ринках Києва, щодо перевірки якості та безпечності...

Спільний рейд по супермаркетах та ринках Києва, щодо перевірки якості та безпечності польських сирів

695
Спільний рейд по супермаркетах та ринках Києва

ГО «Всеукраїнська асоціація с питань захисту прав споживачів «СПОЖИВЧА ДОВІРА» ініціювала проведення рейду по супермаркетах та ринках деяких областей України, з метою перевірки сирів польського виробництва на відповідність:

  • інформації позначеній на маркуванні щодо вмісту жиру,
  • наявність жиру немолочного походження,
  • наявність маркування на державній мові,
  • наявність необхідної супровідної документації щодо якості та безпеки.

11.04.2017 року відбувся відбір зразків сиру польського виробництва у Гіпермаркеті «Фоззі» (м. Київ, вул. Академіка Заболотного, 37) та на Столичному ринку (Київська обл., с. Софіївська Борщагівка, Велика Кільцева, 110А). Було відібрано всього 31 зразок: польського сиру – 23 та 8 вітчизняного виробництва. Відібрані зразки було передано для проведення необхідних досліджень до державної акредитованої лабораторії.

Захід відбувався за участю журналістів «НТН», «ТРК-Київ», «Першого Ділового» телеканалу та телеканалу «Україна».

На сьогодні в Україні створилася ситуація, коли через відсутність обов’язкових вимог до харчової продукції та технічних регламентів на неї, а також через те, що державні стандарти мають добровільне застосування, споживчий ринок фактично відкрито для неякісної продукції, а права споживачів зневажаються. Така ситуація виникла тому, що в Україні фактично відсутній механізм відстеження потрапляння фальсифікату на український ринок.

Влітку 2017 року ГО «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «СПОЖИВЧА ДОВІРА» проводила відбір сирів твердих (у тому числі польських) на ринках міста Києва. Можна констатувати, що більшість, відповідно до проведених досліджень, польських сирів є фальсифікатом. Продавці на ринках не мають супровідних документів, що підтверджують походження, так званих, польських сирів, тим самим системно порушуючи «Правила продажу продуктів харчування» та інші нормативно-правові акти щодо реалізації продуктів харчування.

Метою заходу є привернення уваги міських органів влади, адміністрацій супермаркетів та ринків, а також громадськості до стану споживчого ринку щодо реалізації сирів «імпортного» виробництва. 

P.S: Асоціація висловлює подяку адміністрації Гіпермаркету «Фоззі» за сприяння у проведенні заходу.