На головну Тема дня Школярі отруїлися саморобними лизунами в Дніпрі

Школярі отруїлися саморобними лизунами в Дніпрі

90

Саморобні іграшки в школу принесла учениця четвертого класу, поділилася ними з друзями.

Шістьох дніпровських школярів із симптомами отруєння забрали в лікарню прямо з уроків. Ті медикам розповіли, що відчули в класі різкий неприємний запах. Кореспондентам “Сегодня” вчителька повідомила: дітей відразу вивела на вулицю, але до цього вони вже встигли надихатися невідомою речовиною.

Саморобні іграшки в школу принесла учениця четвертого класу, поділилася ними з друзями. Діти кидалися під час перерви, видували з них бульбашки. А вже на третьому уроці через сильний хімічний запах стало зле вчительці.

“З’ясувала, що діти принесли до школи невідому речовину, яку вони назвали лизун, від цієї речовини йшов неприємний запах. Дуже різкий, дуже специфічний. Мав запах, подібний миючому засобу”, – розповідає директор школи № 40 міста Дніпро Наталія Стороженко.

Дітей відразу вивели на вулицю. Там на погіршення здоров’я поскаржилися ще дві дівчинки і четверо хлопців. Їх усіх забрали до лікарні.

“Діти скаржилися на головний біль, у деяких нудота, сльозоточивість”, – розповів завідувач відділенням анестезіології та інтенсивної терапії дитячої лікарні Дніпра №6 Володимир Дорошенко.

Вже через кілька годин школярів відправили додому під нагляд педіатрів. Говорити про отруєння ніхто з них не хоче. Відмовляються і батьки. З чого саме чотирикласниця виготовила небезпечні іграшки, тепер з’ясовують у поліції.

“Складу злочину в цьому, звичайно, немає. Однак, з батьками проведена бесіда про недопущення в подальшому такого безконтрольного виготовлення іграшок, і те, що нести в школу таку іграшку теж небезпечно”, – запевняє прес-секретар Нацполіції в Дніпропетровській області Ганна Старчевська.

Розмову з батьками провели і в школі. Втім, їхня реакція вчителів здивувала.

“Вони вважають, що нічого складного не відбулося, що речовина має приємний запах. Тому можна це нести в школу”, – каже директор школи № 40 м. Дніпро Наталія Стороженко.

Рецепти виготовлення популярних серед дітей лизунів легко знайти в інтернеті. Всі компоненти для них прості і доступні. Один з них за 25 грн продається в аптеці.

Процес виготовлення лизуна досить цікавий. Достатньо змішати клей ПВА і медичний препарат. І вже через кілька хвилин можна отримати ось таку іграшку.

Втім, робити це хіміки радять все таки під наглядом дорослих. І не додавати миючих засобів та інших компонентів з різким запахом.