На головну Тема дня Розширене засідання АМКУ відбулося за участі представників ГО “Всеукраїнська асоціація з питань...

Розширене засідання АМКУ відбулося за участі представників ГО “Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів”

529

Головним питанням порядку денного засідання став звіт Антимонопольного комітету про діяльність у 2014 році, який представлено широкій громадськості та схвалено. Такий підхід до розгляду цього питання – не випадковий, адже за законом Антимонопольний комітет підконтрольний Президенту України та підзвітний українському парламенту, перед яким щорічно звітує про свою діяльність.

Як йдеться у звіті, складні економічні умови впливали і на процес реалізації Комітетом основних покладених на нього завдань. Проте, показники роботи збережено на рівні попередніх років. У 2014 році Комітет продовжів практику поглиблених досліджень окремих ринків та проводив роботу по захисту економічної конкуренції та обмеженню монополізму.

Пріоритети для застосування заходів з формування конкурентної політики визначали нагальні потреби минулого року. Це – ринки підключення об’єктів містобудування, в тому числі житлового будівництва, до інженерних мереж електро- і газопостачання, а також послуги з організації роздрібної торгівлі, переважно, продовольчими товарами у неспеціалізованих магазинах, адміністративні та супутні при їх наданні послуги, послуги з організації роздрібної торгівлі лікарськими засобами тощо.

Важливим досягненням у роботі Комітету в 2014 році стало свідоме розширення заходів щодо припинення порушень законодавства, пов’язаних з тиском на бізнес. У звіті підкреслено, що припинено близько 60% усіх порушень.

Безумовно, чи не найголовнішою є робота Комітету по вирішенню проблемних питань на ринку лікарських засобів – соціально важливому для кожної людини.

Виходячи із сьогоднішніх суспільних потреб, Комітет намагається зробити свою діяльність максимально прозорою та ефективною. Звіт за 2014 рік, презентований ним одним з перших серед органів державної влади.

Суттєвим прогресивним кроком на шляху взаємодії із громадянським суспільством стала і робота у 2014 році Громадської ради при Антимонопольному комітеті України, де ГО “Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів” теж має своє кваліфіковане представництво. Сформований новий склад цього консультативно-дорадчого органу, прийнято звіт про його роботу минулого року, визначається план діяльності на 2015 рік та обговорюється майбутній склад комітетів, що мають забезпечити більш ефективну роботу щодо захисту економічної конкуренції та обмеженні монополізму на українському ринку товарів і послуг.