На головну Тема дня Профілактика отруєнь кавунами та динями, пропонуємо Вам корисні поради

Профілактика отруєнь кавунами та динями, пропонуємо Вам корисні поради

340

Сезон кавунів 🍉 у самому розпалі❗️
Щоб ягода була не лише смачною😋, а безпечною☝️, пропонуємо Вам корисні 🤓поради від Вінницького міського Управління ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області ⤵️
…Профілактика отруєнь кавунами та динями! 🍉🍉🍉

Часто отруєння кавунами і динями викликає велика кількість нітратів.

Про те, що кавунчик чи динька містить хімію, підкаже ненатуральний яскравий 🔴 колір м’якоті, жовто-коричневі прожилки, а також дуже гладеньке відполіроване місце зрізу. У безпечного кавуна зріз такий, ніби його посипали дрібними крупинкам.☝️

Якщо ви вирішили купити кавун чи диню і попросили продавця надрізати плід🗡🍉,то потрапляєте в зону ризику. Згадайте, де ростуть баштанні культури і як їх транспортують? Хіба можна це назвати санітарними умовами⁉️Додайте до цього “чисті” 🙌 руки працівника стихійного ринку, вантажника. А ви бачили ніж, яким був зроблений надріз?

Симптоми отруєння баштанними: раптова стомлюваність😞, напади мігрені🤯, блювота🤢, діарея – все це може проявлятися вже через 2-3 години після того, як ви з’їли неякісний кавун. Також інтоксикація може супроводжуватися лихоманкою, ломотою в суглобах і судомами.

Перша допомога при проявах ознак отруєння:
📌слід терміново викликати швидку допомогу, і в жодному разі не лікуватися самостійно;
📌єдине, що ви можете зробити до того, як приїде швидка – прийняти кілька таблеток активованого вугілля;
📌якщо отруєння легкого ступеня і викликати швидку ви не маєте наміру – зверніться до дільничного педіатра або терапевта, терапію необхідно проводити обов’язково, щоб уникнути будь-яких ускладнень.

Ніколи не беріть баштанні у тих наметах, які розташовуються уздовж автотрас, біля бензоколонок, на стихійних ринках. Кавун має властивість швидко вбирати в себе свинець, який міститься у вихлопних газах, від дороги до намету з кавунами має бути не менше 10-20 метрів.
Не купуйте баштанні у продавців, які складають ягоди купою на змелі, це елементарне недотримання санітарно-епідеміологічних норм.
В жодному разі не купуйте вже нарізані кавуни та дині, адже патогенні мікроорганізми забруднюють розрізаний продукт зсередини і сприяють виникненню харчових отруєнь.
✔️Купуйте кавуни та дині тільки на об’єктах організованої торгівлі, за наявності документів, які засвідчують якість та безпеку.
✔️Перед споживанням ягоду слід ретельно вимити.

Дотримуючись усіх вищезазначених правил – саме час провести кавунове очищення організму! Будьте здорові!😉
©️ ГУ Держпродспоживслужби у Вінницькій області