На головну Тема дня Перша спільна нарада фахівців Держпродспоживслужби в Києві та громадськості

Перша спільна нарада фахівців Держпродспоживслужби в Києві та громадськості

237

28 листопада 2017 року у Головному управлінні Держпродспоживслужби у м. Києві вперше відбулася нарада за участю громадських організацій, які здійснюють свою діяльність у напрямку захисту прав споживачів.

Захід відбувся під головуванням Голови Держпродспоживслужби Володимира Лапи та Голови громадської ради при Держпродспоживслужбі Віталія Башинського.

Володимир Лапа привітав ідею проведення спільних заходів з інститутами громадянського суспільства та зазначив, що ключове завдання в діяльності органу державного нагляду та контролю – розуміння з боку бізнесу, громадських організацій і об’єднань споживачів та суспільства в цілому. Голова Держпродспоживслужби висловив сподівання, що аналогічні заходи будуть і надалі проходити як в ГУ Держпродспоживслужби в м. Києві, так і в інших регіональних органах Служби.

Володимир Лапа розповів, що  територіальний орган у місті Києві вперше запровадив проект по відео фіксації перевірок для забезпечення об’єктивного виявлення порушень, а також про те, що ведеться робота з розробки он-лайн карти перевірок та низка інших ініціатив, однією з яких є проведення спільних нарад із представниками профільних громадських організацій.

Виступаючи на нараді Голова Правління громадської організації «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «СПОЖИВЧА ДОВІРА» Максим Гончар коротко розповів про результати роботи ВГО «СПОЖИВЧА ДОВІРА» за 9 місяців 2017 року та підняв проблемні питання щодо незадоволення споживачів якістю продуктів харчування на споживчому ринку України та відсутністю контролю за обігом цієї продукції  с боку держави. Максим Гончар піддав критиці ефективність виконання функцій покладених на Держпродспоживслужбу, тривалі терміни з моменту отримання звернень до моменту виходу на перевірку та низькі штрафи, що застосовуються до  учасників ринку, які порушують  права споживачів на придбання якісної та безпечної продукції.

Нарада стала майданчиком для проведення плідної дискусії, висловлення думок та обговорення шляхів спільного подолання існуючих проблем у сфері безпечності харчових продуктів та захисту прав споживачів фахівцями Держпродспоживслужби та громадськими організаціями.