На головну Тема дня Оновлена інформація про виникнення групового захворювання на харчове отруєння серед дітей в...

Оновлена інформація про виникнення групового захворювання на харчове отруєння серед дітей в ТОВ «ДОЗСТ «Славутич» Київської області

212
Харчове отруєння серед дітей в ТОВ ДОЗСТ «Славутич»

За оперативним повідомленням Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області 02.07.2018 у с. Циблі Переяслав-Хмельницького району Київської області зареєстровано групове захворювання на харчову токсикоінфекцію серед 12 вихованців ДЮСШ Дерюгіних, які тренуються та відпочивають у ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич».

З метою з’ясування обставин даного випадку, ліквідації та недопущення поширення інфекційних хвороб спеціалісти Переяслав-Хмельницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області провели санітарно-епідеміологічне розслідування та обстеження харчоблоку ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» з відбором проб харчових продуктів для проведення відповідних лабораторних досліджень, обстежили 9 осіб персоналу харчоблоку на групи кишкових інфекцій та 2 дітей із 6, які знаходились в ізоляторі (останні 4 дитини не обстежувалися через відмову батьків).

У ході епідрозслідування було встановлено, що 30.06.2018 група гімнастів святкувала день народження однієї дитини.

06.07.2018 ГУ Держпродспоживслужби в Київській області  від Бориспільського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ «Київський обласний лабораторний центр МОЗ України» отримало лист щодо результатів лабораторних досліджень зразків проб та змивів відібраних 03.07.2018 в ТОВ ДОЗ «Славутич», згідно із яким встановлено наступне.

У 9 осіб персоналу харчоблоку обстежених на групи кишкових інфекцій та 2 дітей, які знаходились в ізоляторі не виявлені збудники кишкової інфекції та патогенний стафілокок;

З 30 змивів на бактерії групи кишкової палички, патогенний стафілокок та патогенну флору в харчоблоку виявлено 10 позитивних результатів (33,3%).

З 10 змивів на патогенну флору в ізоляторі позитивних не виявлено.

Усі 5 проб води, які відібрані на мікробіологічні дослідження з свердловини, мережі харчоблоку, питного фонтанчика та басейну, а також бутильована вода відповідають вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною» (ДСАнПіН 2.2.4-171-10).

2 проби питної води з свердловини та мережі харчоблоку відповідала вимогам ДСанПіН 2.2.4-171-10, крім хлоридів в мережі харчоблоку (фактичне значення –  287мг/дм куб. при нормі 250 мг/дм куб.).

Проби відібрані на сальмонельоз (пил з подушок, ковдр та матраців) з ізолятору (18 проб) показали негативний результат.

У 4-х пробах залишків харчових продуктів, які залишились після дня народження дітей з групи гімнастів від 30.06.2018 року: сік мультівітамінний з м’якотю, 2 кекса та 1 печиво патогенна флора не виявлена.

У 7 добових пробах (4 проби: обід та 3 проби вечеря за 02.07.2018р) патогенна флора не була виявлена.

У 3 пробах харчових продуктів: біфідойогурт, молоко та ряженка виробництва підприємства із Полтавської області пат. флора не була виявлена.

4 проби води на вірусологічні дослідження з свердловини, мережі харчоблоку, питного фонтанчику та басейну знаходяться в роботі.

04.07.2018 матеріали санітарно-епідеміологічного розслідування направлено в Переяслав-Хмельницьку міжрайонну прокуратуру Прокуратуру Київської області та в Переяслав-Хмельницький районний відділ Національної поліції України в Київській області.

Станом на 06.07.2018 в закладі перебувало 197 дітей. Стан задовільний. На даний час в ізоляторі хворі діти відсутні. Нових звернень не зареєстровано.

Враховуючи результати лабораторних досліджень та додаткові обставини, встановлені у ході епідеміологічного розслідування, Переяслав-Хмельницьким районним управлінням Головного управління керівництву ТОВ «Дитячий оздоровчий заклад санаторного типу «Славутич» надано припис від 06.07.2018 № 7, щодо усунення виявлених порушень законодавства.

Станом на 09.07.2018 даний заклад прозвітував про проведення дезінфекції харчоблоку та звернувся до ГУ Держпродспоживслужби щодо проведення повторного відбору проб на бактерії групи кишкової палички, патогенний стафілокок та патогенну флору.

Прес-служба Держпродспоживслужби