На головну Тема дня На Волині виявили іграшки, які не відповідають вимогам законодавства

На Волині виявили іграшки, які не відповідають вимогам законодавства

610
На Волині виявили іграшки, які не відповідають вимогам законодавства

Під час проведення планової перевірки характеристик продукції у одного із розповсюджувачів дитячих іграшок спеціалісти відділу ринкового та метрологічного нагляду ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області встановили факт розповсюдження продукції, на пакуванні якої відсутній знак відповідності технічним регламентам.

Виробником та імпортером не було нанесено позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі, або іншого елемента що дає змогу їх ідентифікувати. Також виробник та імпортер не вказали на виробі свою назву, зареєстроване комерційне найменування чи зареєстровану торговельну марку (знак для товарів і послуг) та контактну поштову адресу. Окрім того, виробник та імпортер не забезпечили супроводження іграшки інструкціями та інформацією щодо безпечності згідно з вимогами закону про порядок застосування мов.

Зразки даної продукції були відібрані для проведення відповідної експертизи (випробувань), щодо безпечності іграшок. На підставі одержаного від випробувальної лабораторії ДП «Львівстандартметрологія» протоколу випробувань встановлено, що продукція (іграшка лялька LOL Surprise Under wraps та іграшка щенячий патруль 3 +, Монстр-кар патруль, країна виробник іграшок – Китай) не відповідає вимогам р.7 ДСТУ EN 71-1: 2015 «Безпечність іграшок. Частина 1. Механічні і фізичні властивості», по показнику – маркування.

На підставі розроблених органом ринкового нагляду сценарних планів ймовірності виникнення ризику, що може становити продукція встановлено, що:

– іграшка лялька LOL Surprise Under wraps та іграшка щенячий патруль 3 +, Монстр-кар патруль, при їх використанні становлять низький рівень загрози.

За результатами проведеної перевірки через невідповідність продукції вимогам Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2018 року № 151 ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області до суб’єкта господарювання прийняті наступні рішення:

– щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом тимчасової заборони надання продукції на ринку;

– щодо обмеження надання продукції на ринку шляхом приведення продукції у відповідність із встановленими вимогами;

– щодо обмеження надання продукції на ринку до усунення формальної невідповідності.

Суб’єкт господарювання не надав на продукцію інформацію про походження продукції в т.ч. накладні чи інші документи, що дають змогу органу ринкового нагляду, у ланцюгу постачання відстежити походження такої продукції та її подальший обіг, а також, визначити особу, яка поставила розповсюджувачу продукцію, яка не відповідає встановленим вимогам. При цьому як розповсюджувачем такої продукції, суб’єктом господарювання було порушено вимоги пункту 2 частини 2 статті 44 Закону України “Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції”, на підставі чого було складено протокол та винесено постанову про накладення штрафних санкцій на загальну суму 8 500,00 гривень, яка сплачена до державного бюджету в повному обсязі.

За матеріалами сайту: www.consumer.gov.ua