На головну Тема дня На стороні споживача! Викликаємо поліцію!

На стороні споживача! Викликаємо поліцію!

815

Національна поліція уповноважена складати протокол про адміністративне порушення законодавства про захист прав споживачів, правил торгівлі і надання послуг (статті 155, 156-1, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення).

Тому, якщо під час продажу товару, наданні послуг чи виконанні робіт вчинюються такі правопорушення, Ви маєте право викликати поліцію і вимагати складення адміністративного протоколу. Під час складення вимагайте внесення до нього всіх обставин вчинення, осіб, які були причетні до цього, а також тих, хто готовий виступити свідками. Не соромтесь спитати та записати посаду, звання та прізвище представників поліції, прізвища порушників та свідків, а також серію та номер протоколу.
Пам’ятайте!
1. Сам факт відмови у прийнятті Вашої заяви чи іншого звернення продавцем чи виконавцем є порушенням законодавства про захист прав споживачів, правил торгівлі чи надання послуг.
2. Працівники поліції уповноважені складати протокол, а не безпосередньо розглядати такі справи. У той же час це не дає їм право відмовити Вам у прийняті Вашого звернення та складення протоколу.
3. При спілкуванні с працівниками поліції наголошуйте на тому, що Ваша заява не є повідомленням про злочин, а стосується вчинення адміністративного проступку. Тому протокол має складатись працівниками на місці і Ви не зобов’язані прямувати для його складення у відділення поліції, хоча можете зробити це на власний розсуд.
4. Хоч сам факт складення протоколу не є доказом вини продавця, а сама адміністративна справа буде розглядатись уповноваженим органом після отримання матеріалів, протокол завжди буде доказом Вашого звернення до продавця чи виконавця.
5. Якщо працівники поліції відмовляться складати протокол, вимагайте від них оформлення Вашого звернення за фактом порушення з боку продавця чи виконавця та наголошуйте на тому, що бажаєте отримати реєстраційні данні Вашої заяви та письмову відповідь на неї.

До відома.

КОДЕКС УКРАЇНИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ:

СТАТТЯ 155. ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ ТОРГІВЛІ І НАДАННЯ ПОСЛУГ ПРАЦІВНИКАМИ ТОРГІВЛІ, ГРОМАДСЬКОГО ХАРЧУВАННЯ ТА СФЕРИ ПОСЛУГ, ГРОМАДЯНАМИ, ЯКІ ЗАЙМАЮТЬСЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЮ ДІЯЛЬНІСТЮ

Порушення правил торгівлі, виконання робіт і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю, – тягне за собою накладення штрафу від одного до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Продаж товарів зі складів, баз, підсобних приміщень підприємств (організацій) державної торгівлі (громадського харчування, сфери послуг) і споживчої кооперації на порушення встановлених правил, а так само приховування товарів від покупців, вчинене працівниками підприємств (організацій) державної торгівлі (громадського харчування та сфери послуг) і споживчої кооперації, які не є посадовими особами, – тягне за собою накладення штрафу від одного до чотирнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Дії, передбачені частинами першою та другою цієї статті, вчинені особою , яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу від п’яти до двадцяти семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

СТАТТЯ 156-1. ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ЗАХИСТ ПРАВ СПОЖИВАЧІВ

Відмова працівників торгівлі, громадського харчування та сфери послуг і громадян, які займаються підприємницькою діяльністю в цих галузях, у наданні громадянам-споживачам необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про товари (роботи, послуги), їх кількість, якість, асортимент, а також про їх виробника (виконавця, продавця), у навчанні безпечного та правильного їх використання, а так само обмеження прав громадян-споживачів на перевірку якості, комплектності, ваги та ціни придбаних товарів – тягнуть за собою накладення штрафу від одного до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відмова особами, зазначеними у частині першій цієї статті, громадянину-споживачу в реалізації його права в разі придбання ним товару неналежної якості – тягне за собою накладення штрафу від одного до вісімнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Надання виробниками або особами, зазначеними у частині першій цієї статті, недостовірної інформації про продукцію, в разі якщо ця інформація не зашкодила життю, здоров’ю та майну споживача, – тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
У разі бездіяльності осіб, передбачених частиною третьою цієї статті, щодо приведення недостовірної інформації про весь товар до відповідності або повторне надання недостовірної інформації про товар протягом року з моменту стягнення – тягне за собою накладення штрафу від п’ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

СТАТТЯ 255. ОСОБИ, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО СКЛАДАТИ ПРОТОКОЛИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ

У справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 – 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати:
1) уповноважені на те посадові особи:
органів внутрішніх справ (Національної поліції) (… статті … 155, 155-2 – 156-2….)