На головну Тема дня Ми прагнемо прищепити українцям культуру грамотного використання пестицидів, – Андрій Челомбітко

Ми прагнемо прищепити українцям культуру грамотного використання пестицидів, – Андрій Челомбітко

190
Андрій Челомбітко

З квітня 2018 року в Україні розпочинається інформаційна кампанія, спрямована на грамотне застосування пестицидів. Кампанія розроблена спільно фахівцями Держпродспоживслужби та експертів ЄС у рамках проекту Twinning «Наближення законодавства України до законодавства ЄС у сфері засобів захисту рослин та здоров’я рослин і посилення відповідних інспекційних та лабораторних служб».

Як повідомив директор Департаменту фітосанітарної безпеки, контролю у сфері насінництва та розсадництва Андрій Челомбітко під час чергової місії проекту Twinning, яка зараз триває в Україні, у рамках інформаційної кампанії Держпродспоживслужба запровадить комплексний підхід для боротьби з фальсифікованими засобами захисту рослин: з одного боку вона здійснить функцію контролю на ринку засобів захисту рослин в Україні, оскільки існування такого ринку зводить нанівець намагання держави забезпечити розвиток сільськогосподарського сектору економіки та сформувати цивілізований ринок засобів захисту рослин, а з іншого – проведе роз’яснювальну роботу для того, щоб фермери могли робити свідомий та поінформований вибір і використовували належні пестициди та агрохімікати, які не мають шкідливих наслідків для сільськогосподарських культур, людського здоров’я, життя, а також довкілля.

«Наразі фахівці Держпродспоживслужби разом з нашими європейськими колегами, науковцями, аграріями та громадськими діячами встигли відзняти серію відеороликів, у яких ми наголошуємо: будьте обачні, адже засобами захисту рослин сумнівного походження можуть бути вкрай небезпечні для вашого життя і здоров’я. Нам важливо не лише застерегти, але й прищепити культуру грамотного використання пестицидів», – наголосив Андрій Челомбітко.

У відеороликах висвітлена інформація про небезпеку, ризики та наслідки від застосування фальсифікованих пестицидів, які завдають значної шкоди сільгоспвиробниками та всім споживачам кінцевої сільськогосподарської продукції, котрі стають заручниками і потенційними жертвами нелегальних засобів захисту рослин.

Мета відеороликів – спонукати професіоналів та аграріїв замислитися над проблемою підроблених засобів захисту рослин, допомогти зробити правильний вибір, подбавши таким чином про здоров’я і безпеку та застерігши від втрат.

Відеоролики розміщені на сайті Держпродспоживслужби, у соціальних мережах Служби і на інформаційних ресурсах профільних асоціацій. Інформація постійно буде оновлюватися на доповнюватися новими корисними матеріалами.

Прес-служба Держпродспоживслужби