На головну Тема дня Куди скаржитись?

Куди скаржитись?

65

Ми рекомендуємо Вам подавати свої скарги до органів державної влади та місцевого самоврядування, які наділені прямими повноваженнями щодо захисту прав споживачів, а також до органів влади, які здійснюють опосередковану діяльність у цій сфері – проводять ліцензування господарської діяльності, здійснюють контроль за порядком розрахунків та дотримання іншого законодавства.
https://www.zahist-prav-spogivachiv.com/dovіdnik-spozhivacha

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України – центральний орган виконавчої влади, що формує та забезпечує реалізацію державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів – як центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

Національна поліція України здійснює своєчасне реагування на заяви та повідомлення про кримінальні та адміністративні правопорушення та події. В тому числі кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності та злочинів проти власності, а також адміністративних правопорушень в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг, в галузі фінансів та підприємницької діяльності

Органи місцевого самоврядування мають право створювати при свої виконавчих органах структурні підрозділи з питань захисту прав споживачів, які в праві розглядати звернення споживачів, зупиняти реалізацію продукції, подавати подання про припинення дії чи анулювання дозволів наданих суб’єктам підприємницької діяльності.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) як орган, який забезпечує захист прав споживачів товарів, послуг у сферах енергетики та комунальних послуг щодо отримання цих товарів і послуг належної якості в достатній кількості за обґрунтованими цінами.

Державна фіскальна служба України здійснює контроль за дотриманням суб’єктами господарювання установлених законодавством обов’язкових вимог щодо забезпечення можливості розрахунків з використанням електронних платіжних засобів, порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), проведення розрахункових операцій, а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, наявності торгових патентів.

Міністерство соціальної політики України як орган, що організує роботу з надання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги.