На головну Тема дня Регулювання ринку надання позик фізичним особам шляхом адміністрування коштів учасників груп –...

Регулювання ринку надання позик фізичним особам шляхом адміністрування коштів учасників груп – Кравченко І.М.

315

22.04.2013 Голова Асоціації Кравченко І.М. взяла участь у засіданні «Круглого столу» на тему: «Регулювання ринку надання позик фізичним особам шляхом адміністрування коштів учасників груп», який було проведено Антимонопольним комітетом України.

22 квітня 2013 року Голова Асоціації Кравченко І.М. взяла участь у засіданні «Круглого столу» на тему: «Регулювання ринку надання позик фізичним особам шляхом адміністрування коштів учасників груп», який було проведено Антимонопольним комітетом України за ініціативою народних депутатів України Кужель Олександри Володимирівни та Лук’янова Владислава Валентиновича. Мова йшла про шахрайські дії окремих надавачів так званих фінансових позик, кредитів або «продажу» грошей, які пропонують свої послуги шляхом розміщення рекламних об’яв у газетах, журналах тощо і пропонують надати гроші в кредит без відсотків на довгий період часу. Як правило, за такими кредитами звертаються люди похилого віку або хворі та їх родичі, які потребують термінових коштів на операцію. Але ці так звані кредити видаються насправді тільки після першого внеску від того, хто звернувся за допомогою. Потім з’ясовується, що «кредит» можна отримати тільки після «розіграшу» у так званій групі, у яку ви потрапили, або черговість видачі цього «кредиту» визначають за розміром внесків тих, хто їх вносить. І ця процедура тягнеться безкінечно, аж допоки ця фірма-кредитор не зникає безслідно. Ця жахлива шахрайська схема підриває також банківську систему держави. Шкода, але велика кількість споживачів потрапляють у шахрайські пастки таких горе-кредитодавців.

У засіданні взяли участь представники правоохоронних органів: УСБУ та УМВС України, генеральної прокуратури та державних установ і громадських організацій.

Учасниками круглого столу було наголошено на тому, що оскільки 8 січня 2013 року діяльність щодо фінансового кредитування вже ліцензується, то настав час для очищення українського фінансового ринку від шахрайських організацій. Громадськість повністю підтримує діяльність влади в даному напрямку. Пишіть нам, якщо з Вами в даній сфері відбуваються якісь негаразди. Слідкуйте за інформацією з цього напрямку. До розгляду даного питання повернемось у червні.