На головну Тема дня Діоксид титану Е 171

Діоксид титану Е 171

354

В травні 2021 року Європейське агентство з безпеки продуктів харчування (EFSA) ввело заборону на додавання фарбника діоксиду титану (Е171) в продукти харчування на території Євросоюзу. Раніше добавка входила в список дозволених, але агентство засумнівалося в її безпечності.

Фахівці EFSA заявили, що теоретично  добавка може виявитися генотоксичною, тобто здатною спровокувати зміни в ДНК в клітинах людини. І хоча зараз доказів, що Е171 дійсно становить небезпеку, так і не з’явилося, було вирішено відкликати добавку зі списку дозволених, оскільки не визначена гарантовано безпечна доза.

У Європі Регламент набуде чинності на початку 2022 року, але протягом перших шести місяців триватиме перехідний період, протягом якого виробникам дозволяється реалізовувати вже вироблені продукти з цією добавкою.

Нажаль в Україні заборони на використання Е 171 у харчової промисловості немає, саме тому будьте пильними, вивчайте маркування, уникайте вживання продуктів, які містять небезпечну домішку.

Харчовий діоксид титану на сьогоднішній день знайшов широку сферу застосування, в тому числі при виготовленні рибоконсервних, хлібобулочних, кондитерських виробів. Жувальна гумка, сири, згущене молоко, карамель, морозиво, сухе молоко, сухі сніданки, крабові  палички тощо — це продукти, де знаходить своє застосування діоксид титану.

Діоксид титану знайшов застосування в косметичній сфері, надає білосніжний відтінок зубній пасті, застосовується при виготовленні багатьох пігулок, а також має широке застосування при виготовленні лакофарбової продукції, кераміки та скла.

Варто уточнити, що діоксид титану заборонять в харчовій промисловості, але його як і раніше можна буде використовувати в медикаментах. Це пов’язано з тим, що рецептура медичного препарату суворо вивірена, випробувана в ході клінічних досліджень і найменша зміна в складі призведе до необхідності тестувати ліки заново. А це загрожує не тільки великими витратами, а й можливими тимчасовими зникненнями окремих препаратів з ринку, що може негативно позначитися на людях, яким вони необхідні.