На головну Тема дня Держпродспоживслужба запровадила моніторинг застосування державних регульованих цін в рамках Урядової програми «Доступні...

Держпродспоживслужба запровадила моніторинг застосування державних регульованих цін в рамках Урядової програми «Доступні ліки»

72
Держпродспоживслужба запровадила моніторинг

Держпродспоживслужба запровадила моніторинг застосування державних регульованих цін в рамках Урядової програми «Доступні ліки».

Відповідно до доручення Кабінету Міністрів України Держпродспоживслужба долучилася до Урядової програми «Доступні ліки» в частині проведення постійного моніторингу застосування державних регульованих цін на лікарські засоби, які внесено до реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, затвердженого наказом МОЗ України від 03.04.2017 № 360, шляхом отримання інформації від суб’єктів господарювання, які приймають участь у програмі «Доступні ліки».

Головні управління Держпродспоживслужби в областях та м. Києві щомісячно здійснюватимуть аналіз наданих аптечними закладами інформацій, зокрема щодо обсягу реалізованих лікарських засобів, розмірів граничних оптово-відпускних, закупівельних та фактичних роздрібних цін, а також розмірів застосованих торгівельних надбавок на ліки, які ввійшли до програми реімбурсації.

Так, працівниками секторів контролю за регульованими цінами Головних управлінь Держпродспоживслужби в областях та м. Києві за травень цього року вже опрацьована інформація від 613 аптечних закладів, проаналізовано більше 94 тисяч цін на лікарські засоби з питань дотримання вимог законодавства у сфері ціноутворення.

Проведена робота спрямована на забезпечення контролю за правильністю застосування суб’єктами господарювання державних регульованих цін, запобігання випадків порушень державної дисципліни цін на лікарські засоби.

Прес-служба Держпродспоживслужби