На головну Тема дня Держпродспоживслужба виявила суттєве перевищення вмісту свинцю у дитячих іграшках з Китаю

Держпродспоживслужба виявила суттєве перевищення вмісту свинцю у дитячих іграшках з Китаю

61

Фахівці Держпродспоживслужби у Херсонській області виявили значне перевищення вмісту свинцю у дитячих іграшках, привезених з Китаю. У деяких іграшках вміст свинцю перевищив допустиму норму у 168 разів.

Протягом трьох кварталів 2019 року фахівці управління захисту споживачів Головного управління Держпродспоживслужби у Херсонській області проводили планові перевірки дитячих ігор та іграшок з відбором зразків для проведення лабораторних досліджень.

«Під час перевірок фахівці відібрали 12 зразків дитячих іграшок, з яких 9 зразків (75%) за результатами експертизи не відповідали вимогам нормативних документів. За результатами лабораторних випробувань також було встановлено, що деякі дитячі іграшки не відповідали Технічному регламенту безпечності іграшок», – йдеться в офіційному повідомленні Держпродспоживслужби.

Зокрема, у китайськи іграшках «Міксер» фахівці виявили вміст свинцю 168000 мг/кг при нормі 1000 мг/кг. А у іграшках «Пульт» вміст свиню перенвищив норму у 35 разів – 35000 мг/кг. Окрім того, на іграшках було відсутнє обов’язкове попередження щодо їхнього використання.

У Дежрпродспоживслужбі нагадують, що при покупці дитячих іграшок слід звертати увагу на маркування. На пакуванні має бути зазначено:

  • знак відповідності технічним регламентам;
  • товарний знак підприємства-виробника або його представника;
  • найменування та місцезнаходження виробника, імпортера;
  • позначення типу, номера партії, серійного номера чи моделі або іншого елемента, що дає змогу їх ідентифікувати;
  • попереджувальні написи із коротким поясненням небезпеки;
  • обов’язково додається інструкція з експлуатації, схема користування, які надруковані на упаковці, на окремому листі або у вигляді брошури;
  • графічний попереджувальний символ позначення віку у вигляді кола, в якому намальований контур обличчя та вказана вікова група.