На головну Тема дня Держпродспоживслужба у І півріччі взяла участь у розслідуванні 90 спалахів ГКІ, внаслідок...

Держпродспоживслужба у І півріччі взяла участь у розслідуванні 90 спалахів ГКІ, внаслідок яких постраждало понад тисячу осіб

291
Держпродспоживслужба взяла участь у розслідуванні 90 спалахів ГКІ

У І півріччі 2018 року працівники Держпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні 90 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, внаслідок яких постраждало 1010 осіб, із них 610 дітей (60,4%). На аналогічну дату минулого року було розслідувано 79 спалахів гострих кишкових інфекційних захворювань, через які постраждало 942 особи, у т.ч. 750 дітей (79,6%).

Про це повідомила начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби Алла Григоренко під час підсумкової колегії Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.

При цьому уже на кінець липня спеціалісти Держпродспоживслужби взяли участь у розслідуванні уже 102 спалахів, (1175 осіб постраждало, з них 635 – діти (54%).

Крім того, як повідомила Алла Григоренко, з початку поточного року Держпродспоживслужба взяла участь у розслідуванні 41 випадку захворювання на ботулізм (46 постраждалих). Варто зазначити, що 22 випадки із загальної кількості пов’язані із вживанням рибної продукції. Під час захворювання на ботулізм, у розслідуванні яких брали участь фахівці Держпродспоживслужби, померло четверо людей – ці випадки пов’язані із продукцією непромислового виробництва.

Водночас, у поточному році зареєстровано 3 випадки ботулізму з чотирма постраждалими, які пов’язані із рибною продукцією, придбаною в магазинах.

«Санітарно-епідемічну ситуація залишається складною, адже ми продовжуємо фіксувати та брати участь в розслідуваннях спалахів ГКІ та харчових отруєнь», – зазначила Алла Григоренко.

За словами начальника Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, спалахи реєструвались майже на всіх адміністративних територіях, за винятком Закарпатської та Сумської областей.

«Але найбільше турбує велика кількість спалахів, зареєстрованих в організованих дитячих колективах. Таких випадків було зафіксовано 52, що в загальній структурі зареєстрованих спалахів становить 58%. З об’єктами ресторанного господарства та торгівлі пов’язано 25 (28%) спалахів, серед населення у побуті зареєстровано 13 (14%) спалахів», – поінформувала Алла Гриоренко.

Передача збудників інфекції в цьому році найчастіше відбувалася контактно-побутовим шляхом – 48 (53,3%), на другому місці харчовий шлях – 32 (35,6%), при трьох спалахах причиною стала забруднена питна вода.

За етіологічною структурою на першому місці – спалахи вірусної етіології (рота-, норавіруси) – 34 (37,8%), 20 спалахів (20,2%) викликані сальмонелами, вірусами гепатиту А – 14 (15,6%), іншими бактеріальними збудниками – 10 (11,1%) та невстановленої етіології – 10 (11,1%).

Прес-служба Держпродспоживслужби