На головну Тема дня Держпродспоживслужба повинна повернути позапланові перевірки переробників — Трофімцева

Держпродспоживслужба повинна повернути позапланові перевірки переробників — Трофімцева

158

Аграрний сектор – база продовольчої безпеки в Україні. Коли виникають законодавчі або регулятивні прогалини в контроюючих питаннях із боку держави, це стає відчутним.

На цьому наголосила Ольга Трофімцева, заступник Міністра АПК з питань євроінтеграції на відкритті VI Міжнародного форуму IFC з харчової безпеки «Керування ризиками в умовах невизначеності», передає propozitsiya.com.

За її інформацією, найбільше проблем щодо якості виникає з молоковмісними та м’ясними продуктами. Необхідність контролю ланцюгу від поля до столу — серйозний виклик, з яким поки в Україні «справляються 50 на 50».

Трофімцева нагадала, що для створення Держпроспоживслужби (ДПСС) було докладено чимало зусиль.

Великі надії Трофімцева покладає на законопроект № 0906 «Про державний контроль, який здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров’я та благополуччя тварин». Вона сподівається, що він «просуне Україну в євроінтеграційному напрямку» і зробить систему регулювання і управління більш пристосованою до глобальних вимог, які стоять перед вітчизняним переробним сектором.

Трофімцева зауважила, що відповідно до євроінтеграційних законів на підприємстві повинен оцінюватися ступінь ризику для кожного етапу. Відповідно до цього потрібно розробити план позапланових перевірок. Не обов’язково для 100% підприємств. Але багатьом це не завадить. Цей інструмент доведеться повертати. Бізнес, який працює чесно, вимагає від нас контролю.