На головну Тема дня Держпродспоживслужба Буковини інформує, що епізоотична ситуація під с.Луковиця контрольована, несанкціоноване звалище трупів...

Держпродспоживслужба Буковини інформує, що епізоотична ситуація під с.Луковиця контрольована, несанкціоноване звалище трупів тварин ліквідовано

201
Несанкціоноване звалище трупів тварин ліквідовано

16 лютого 2018 року до Глибоцького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області надійшло повідомлення від голови Луковицької сільської ради Глибоцького району про несанкціоноване захоронення трупів свиней на полі (на відстані близько 1 км від населеного пункту) за селом Луковиця. У цей же день після виїзду групи спеціалістів обласного та районного управлінь Держпродспоживслужби, представників Глибоцької райдержадміністрації на місце було встановлено, що на полі нещодавно дійсно здійснювалися земляні роботи із вириттям глибоких ям.

Для вивчення даної ситуації було скликано засідання комісії ТЕБ та НС при Глибоцькій РДА – 16 лютого поточного року на якому було прийнято рішення щодо відкопування трупів свиней для відбору патматеріалу з метою лабораторного дослідження на наявність збудника АЧС (протокол №5 від 16.02.2018). Також було направлено звернення до Глибоцького відділення поліції Сторожинецького ВП ГУНП в Чернівецькій області з проханням терміново провести розслідування щодо факту створення несанкціонованого захоронення тварин.

У цей же день після проведення викопування було відібрано матеріал від двох трупів свиней та направлено до ДНДІЛДІВСЕ у м.Київ. Також фахівці Держпродспоживслужби провели заходи із дезінфекції техніки, обладнання, місця, де проводилися розкопки. Також було зроблено дезванну, через яку пройшли жителі с.Луковиця та інспектори, які були присутні під час розкопок.

17 лютого 2018 року був отриманий негативний результат на АЧС (звіт про результати дослідження патологічного (біологічного) матеріалу № 001452 п.м.\18 від 17

Згодом за допомогою 8 вантажівок біоматеріал разом із ґрунтом був вивезений до підприємства «Євросвинка», що розташовано між с.Цурень та с. Остриця Герцаївського району Чернівецької області, де знаходився кілька днів у вантажівках до прийняття рішення про перезахоронення із дотриманням всіх необхідних санітарних норм.

19 лютого 2018 року відбулося засідання ДНПК при Герцаївській райдержадміністрації, на якому було прийнято рішення щодо захоронення розкопаних трупів свиней та вилученого ґрунту на території Острицької сільської ради Герцаївського району Чернівецької області (спільний протокол позачергового засідання комісії ТЕБ та НС та ДНПК у Герцаївському районі №1 від 19.02.2018).

20 лютого 2018 року згідно із прийнятим рішенням засідання вищезазначених комісій, ґрунт та рештки трупів тварин були захоронені на відстані понад 1 тис. метрів від населених пунктів на глибину понад 2,5 метри в перемішку із хлорним вапном. Автотранспортні засоби, які використовувалися при цьому (автомобілі, трактори, погрузчики) були промиті й продезінфіковані під контролем Головного управління Держпродспоживслужби та за участі представників Острицької сільської ради, мешканців с. Остриця.

Прес-служба Держпродспоживслужби