На головну Тема дня Чи працюватиме європейська практика в Україні?

Чи працюватиме європейська практика в Україні?

470

В рамках обговорення шляхів ефективного реформування системи захисту прав споживачів товарів та послуг в Україні Голова ГО “Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів” Ірина Кравченко взяла участь у засіданні “круглого столу” “Від диктатури до свободи: механіка змін”, присвяченого вивченню європейського досвіду реформ законів та інституцій.

Організаторами круглого столу стали Фонд Конрада Аденауера в Україні, Центр досліджень визвольного руху та Український Інститут національної пам’яті.

“Ми аналізували практичні надбання країн Центрально-Східної Європи, які розпочали цей процес ще на початку 90-х років, – зазначила вона, коментуючи результати заходу. Зокрема, як підкреслює Ірина Кравченко, цікавою у цьому напрямку є практика Німеччини, Польщі, Чехії, де через формування спеціального законодавства та запровадження державних органів, що займались люстраційними питаннями, вдалося сформувати дієву систему захисту споживчої сфери.

  “Практика німецького, чеського та польського застосування є важливою для України, оскільки ми знаходимося лише на початку цього процесу. Завдяки подібним ґрунтовним обговоренням наша країна зможе доєднатися до найкращого позитивного досвіду, аби зробити його більш ефективним”, – підкреслила Ірина Кравченко.