На головну Цікаво знати Опитування амку щодо спрощеного механізму державної реєстрації лікарських засобів

Опитування амку щодо спрощеного механізму державної реєстрації лікарських засобів

10

З 2016 року в Україні запроваджено спрощений механізм державної реєстрації певних лікарських засобів (ЛЗ). Такий порядок містить ряд відмінностей порівняно зі стандартною процедурою державної реєстрації ЛЗ, зокрема, пов’язаних з вимогами до документації, обсягом та порядком експертизи реєстраційних матеріалів і строків її проведення.

З точки зору законодавства про захист економічної конкуренції, спрощення процедури входження на ринок взаємозамінних ЛЗ, можемати позитивний вплив для розвитку конкуренції на ринку ЛЗ із відповідною міжнародною непатентованою назвою – МНН діючоїречовини.

Одночасно із загальним позитивним впливом на структуру відповідних ринків ЛЗ, спрощена процедура окремих ЛЗ, може створюватидля виробників взаємозамінних (аналогічних) ЛЗ нерівні умови для їх вступу на відповідні ринки.

Антимонопольний комітет України продовжує дослідження питання наявності/відсутності негативного впливу від запровадженихмеханізмів спрощеної реєстрації ЛЗ на господарську діяльність і звертається до учасників ринків ЛЗ із проханням взяти участь в опитуванні.