На головну Незалежне тестування Згущене молоко 2013

Згущене молоко 2013

Моніторинг якості консервів молочних Громадською організацією
«Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів» у вересні 2013 року

У зв’язку з великою популярністю серед споживачів, а особливо у дітей, згущеного молока та враховуючи, що молочні продукти є найважливішими продуктами харчування людини (особливо дітей) та є продуктами першої необхідності, Громадською організацією «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів» було проведено моніторинг якості консервів молочних, а саме: молока згущеного з цукром та вершків згущених з цукром, вироблених за ДСТУ.

Вся продукція, яка виробляється у відповідності до ДСТУ, тобто державних стандартів України, повинна бути прикладом якості та безпеки, оскільки це стандарт держави.

У торговельній мережі м. Києва було відібрано 17 зразків консервів молочних різних виробників та проведено лабораторні дослідження в ДП «Укрметртестстандарт».

Відбирались молочні консерви, які було виготовлено згідно ДСТУ 4274:2003 «Консерви молочні. Молоко незбиране згущене з цукром. Технічні умови» та ДСТУ 6065:2008 «Консерви молочні. Вершки згущені з цукром. Технічні умови».

В Україні діють такі національні стандарти щодо якості згущеного молока:

  • ДСТУ 4274:2003 Консерви молочні. Молоко незбиране згущене з цукром. Технічні умови;
  • ДСТУ 4275:2003 Консерви молочні. Молоко незбиране згущене з цукром та какао. Технічні умови;
  • ДСТУ 6065:2008 Консерви молочні. Вершки згущені з цукром. Технічні умови.

Згідно з ДСТУ 4324:2004 «Виробництво молочних консервів. Терміни та визначення понять»:

Згущені молочні консерви – молочні продукти, сконцентровані видаленням вологи через випарювання у вакуум-випарних апаратах.

Згу́щене молоко́ – це концентрований висококалорійний молочний продукт, одержаний зі свіжого молока і вершків шляхом згущення і консервування його цукром або стерилізацією.

Згідно з ДСТУ 4274:2003 для виробництва згущеного молока використовують молоко коров’яче незбиране та знежирене, молоко сухе, вершки, маслянку (залишається при виробництві масла), цукор та лактозу (молочний цукор), воду. Використання інших, крім згаданих, сировинних складових – жирів, згущувачів, барвників, чи консервантів у виробництві згущеного молока не зазначено державним стандартом України. Це означає, що згущене молоко з позначкою на упаковці «ДСТУ 4274:2003» – винятково молочний продукт із цукром.

Вимоги цих стандартів не є обов’язковими, але якщо виробник наніс на етикетку продукту посилання на відповідний стандарт, він повинен відповідати всім вимогам нормативного документа за якісними і за кількісними показниками. У першу чергу це стосується сировини, що використовується.

Тестування цих консервів показало, що за більшістю гарних та яскраво прорекламованих на етикетках солодких ласощів, ховається відвертий фальсифікат, вироблений з додаванням рослинних жирів, а іноді з додаванням замінників цукру та барвників.

Наводимо результати проведених досліджень.


Результати досліджень ДП «Укрметртестстандарт» зразків молока та вершків незбираних згущених з цукром,
відібраних представниками Громадської організації «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів»
у магазинах м. Києва (вересень 2013 року)

Вересень

Як бачимо недобросовісні виробники прагнуть за рахунок обману споживачів знизити собівартість продукції, замінюючи натуральну сировину більш дешевою та використовуючи спрощені, не дозволені стандартами технології, максимально збільшити термін придатності товару за рахунок, консервантів, штучних домішок, ароматизаторів, барвників, стабілізаторів. При цьому, навіть якщо, безпека товару зберігається, харчова та енергетична цінність продукту безумовно знижується.

Дослідження показали, що навіть консерви молочні виготовлені за ДСТУ не відповідають його вимогам, а саме містять рослинні жири та харчову добавку двоокис титану (Е171).

Тож наразі, можемо тільки припустити із чого ж виготовлено, молочні консерви, які вироблено за ТУ (тобто технічними умовами)!

Дослідження будуть тривати, чекайте нових результатів.


← Повернутися в головне меню - НЕЗАЛЕЖНЕ ТЕСТУВАННЯ